Transavia’dan, Gazipaşa’ya 100’Üncü Sefer

30 Temmuz 2012 Pazartesi

Hollandalı havayolu şirketi Transavia’nın başkent Amsterdam’dan Alanya Gazipaşa Havalimanı’na gerçekleştirdiği direkt seferlerin 100’üncüsü, 29 Temmuz’da gerçekleşti.

Transavia Havayolları’nın, 189 yolcusu ile Amsterdam’dan hareket eden Boeing 737-800 tipi uçağı, 29 Temmuz, Pazar günü, saat 21.15 itibariyle Antalya Gazipaşa Havalimanı’na iniş yaptı. Düzenlediği 100’üncü Amsterdam-Gazipaşa seferi ile birlikte Transavia, Antalya Gazipaşa Havalimanı’na en çok uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi de oldu. Transavia yolcuları ve uçuş ekibini karşılayan TAV Gazipaşa Koordinatörü Cengiz Aşıklı, 100’üncü sefer anısına kaptan pilota bir belge takdim etti.

Transavia Havayolları, Mayıs 2012 itibariyle Amsterdam – Gazipaşa Havalimanı arasında karşılıklı seferlere başlamıştı. Antalya Gazipaşa, Transavia Havayolları’nın Amsterdam seferlerinin yanı sıra Tailwind, SAS, Corendon şirketlerinin yaz sezonu boyunca gerçekleştirdiği Kopenhag, Billund, Oslo ve Brüksel seferlerine de ev sahipliği yapıyor. Gazipaşa Havalimanı’nı TAV işletmesinde şimdiye kadar yaklaşık 50 bin yolcu kullanmış bulunuyor.